Üniversitemiz Safranbolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Safranbolu Meslek Yüksekokulu'nun kuruluşunun 25. yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş yıl dönümü mesajında şunları kaydetti: “25. kuruluş yıl dönümüne eriştiğimiz Safranbolu Meslek Yüksekokulumuzun fedakarlıklar ve başarılarla dolu çeyrek asırlık mazisine baktığımda; mülki idare amirlerimizle, kamu kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileriyle, mesai arkadaşlarımızla ve Safranbolumuzun kıymet bilir güzide halkı ile her daim omuz omuza yürümüş olmanın verdiği haklı gurur ve mutluluğunu görüyorum. Kuruluş yıllarımızdaki heyecanımızı koruyarak nice 25 yıllara hep birlikte erişmemiz dileğiyle yakında açılışını yapacağımız yenilenmiş binamız başta olmak üzere, her konuda desteğini bizden esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat'a ve bugünleri görmemizde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Belediyeye ait bir binada 1992 yılında eğitim öğretime başlandı

Safranbolu Meslek Yüksekokulu’nun, 5 Ocak 1992 tarihinde belediyeye ait bir binada eğitim öğretime başlamasının ardından tam 25 yıl geçti.

Başlangıçta Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi'ne bağlı olarak faaliyetini sürdüren Yüksekokul, 11 Temmuz 1992 tarihinde kurulan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne bağlanmıştı. 2007 yılında ise Karabük Üniversitesi’nin kurulmasıyla o tarihten bu yana bölgenin ve ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda programlar açmaya, nitelikli ve mesleklerinde yetkin gençlerimizi iş dünyasına hazırlamaya devam ediyor.

Yakında açılışı gerçekleşecek olan Safranbolu Meslek Yüksekokulu binası

05.01.2017
1804