Karabük Üniversitesi Rektörü başkanlığındaki heyet, Karabük Üniversitesi Safranbolu Yerleşkesinde yapılacak olan İletişim Fakültesi’nin, Türker İnanoğlu tarafından inşa edilerek "Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi" isminin verilmesi konusunda ünlü yapımcı ile ön görüşme yaptı. Görüşmeye Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın yanı sıra Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar katıldı.

Yapılan görüşmeler sırasında açıklamalarda bulunan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Türker İnanoğlu tarafından inşa edilecek binanın 4000 metre kare kapalı alana, çok sayıda dersliğe, konferans salonuna, cep sinemasına ve büyük bir otoparka sahip olacağını belirterek binanın mimarı yapısının Safranbolu’nun tarihi yapısına uygun olacağını ifade etti. Görüşme sırasında duygularını aktaran ünlü sinemacı Türker İnanoğlu; “Doğup büyüdüğüm Safranbolu’ya böyle bir kalıcı eseri kazandırma fırsatı verdikleri için başta rektörümüz olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ederim. Karabük Üniversitesi’ne hizmet etmekten dolayı çok mutluyum.” dedi.   

Görüşmeler sonunda Türker İnanoğlu’nun 15 gün içerisinde Karabük Üniversitesi tarafından belirlenen İletişim Fakültesi binasının yapılacağı alanı ziyaret edeceği ve protokol imzalanacağı bildirildi.


Fotoğraflar İçin Tıklayınız 

08.06.2017
2214