Etkinlik Ayrıntıları

Eklenme Tarihi : 5/3/2013 Okunma Sayısı : 804
Üniversitemizde “Sporda Liderlik ve Örgütsel Başarıda 5 Element Kuramı” Konulu Konferans Düzenlendi

Üniversitemiz Hasan Doğan Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’nun girişimleriyle, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonunda “Sporda Liderlik ve Örgütsel Başarıda 5 Element Kuramı” konulu konferans düzenlendi.

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Can’ın katılımlarıyla Üniversitemiz Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa; öğrencilerimiz katıldı.

Liderliğin kişinin kendisiyle başlayıp hiç bitmediğini söyleyen Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Can; “ Liderlik sadece bazı kişilerde olan bir özellik değildir. Her insanın liderlik yapabileceği bir yeteneği ve liderlik yapabileceği bir alanı mutlaka vardır. Asıl olan kişinin o niteliklerini fark edip geliştirmiş olması, o imkanlara kavuşmuş olması ve o imkanlar içerisinde kendisine ihtiyaç duyulduğu andan itibaren bir inisiyatif kullanarak ve bir vizyon ortaya koyarak aynı zamanda da bir misyon üstlenerek liderlik yapma niteliğine sahip olmasıdır.” diyerek liderliğin tanımını yaptı. Yrd. Doç. Dr. Yusuf Can sunumlarında; bir liderde bulunması gereken özellikler, keşifler ve yetenekler, gerçek liderlerimiz, lider olmanın 6 temel şartı, Oxcel’in liderlik nitelikleri, liderlik nitelikleri, evrensel liderlik değerleri, sporda liderlik kavramı, örgütsel başarının tanımı, örgüt liderinin önemi ve Kevin Fong’un liderlik ve örgütsel başarıdaki 5 elementi hakkında katılımcıları ayrıntılı olarak bilgilendirdi.

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Can konferansını liderlik ve örgütsel başarıyı anlatan çarpıcı bir inevasyon örneği videosu ile sonlandırdı.

Etkinlik Fotoğrafları İçin Tıklayınız..!