Hakkımızda

Batı Karadeniz Bölgesi’nde ekonomik ve stratejik olarak etkin bir yörede 2007 yılında kurulmuş olan Karabük Üniversitesi 4 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile bünyesinde bulundurduğu 116 akademik personel, 122 idari personel kadrosuyla ve 4685 öğrencisi ile eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine başlamıştır.Genç bir üniversite olmakla birlikte yeni kurulan üniversiteler içerisinde her alanda çok hızlı gelişim ve değişim göstererek altyapısını tamamlamış muhasır medeniyetler seviyesini ulaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen, kendinden söz ettiren ve örnek alınan olma hedefinde olan bir üniversitedir.

Bugün 32 bin öğrencisi olan Karabük Üniversitesi’nin 14 Fakültesi, 4 Enstitüsü, 4 Yüksekokulu, 7 Meslek Yüksek Okulu ile 750 öğretim elemanı, 400’ü aşan idari personeli bulunmaktadır.

Uluslararası standartlarda bir Karabük Üniversitesi için eğitim ve araştırma, siyasetimizi ulusal politikalara ile uyumlu bir biçimde ülkemize en yüksek yararı sağlamaya odaklanarak kurguluyoruz. Eğitim programlarımız ile araştıran, sorgulayan, eleştiren, sorumluluk sahibi, inisiyatif kullanabilen, empati yeteneği gelişmiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz >>DEVAMI

 

Foto Albüm

Burada, Üniversitemizin farklı köşelerinden çekilen resimlerini görebilirsiniz

 • TÜm Resİmler
 • HIzlı Erişim

  Aşağıdaki bağlantılardan birini seçerek erişmek istediğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz.

   

 • Kbu Anasayfa General Electric Orbit
 • Skittles Jameson Juicy Fruit Microsoft
 • A&E Zynga Smuin Westfield
 • İletişim

  Başa Dön