Sumo Robotta Dünya Birincisi Olduk

Üniversitemiz Robot kulübü bu sene 27. kez Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen “All Japan Sumo Robot Tournament 2015” Uluslararası Sumo Robot Yarışmasında tüm rakiplerini eleyerek Dünya birincisi olmuştur.

Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat konu ile ilgili: “Ekibimizin göstermiş olduğu bu büyük başarı ülkemizi ve üniversitemizi gururlandırmıştır. Bizler her alanda teknolojiyi yakından takip eden kendini sürekli yenileyen bir ekibe sahibiz. Bu yüzden her yıl başarılarımızın üstüne daha büyük başarılar koyarak en üst derecelere emin adımlarla ilerliyoruz. Bunun en son örneği de Robot Kulübümüzün almış olduğu dünya birinciliği. Japonya’nın Başkenti Tokyo ‘All Japan Sumo Robot Tournament 2015’ Uluslararası Sumo Robot Yarışmasında birinci olan öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor, Akademik Danışman Prof. Dr. Raif Bayır’a, Ekip Üyeleri Arş. Gör Tuncay Soylu, Robot kulübü Başkanı Yusuf Karabacak ve Süleyman Çeven’e teşekkürlerimi sunuyor, nice birincilikler diliyorum.” dedi.

Üniversitemiz Robot Kulübü de robotları geliştirmelerini ve yarışmaya katılmalarını sağlayan destekleri ile her zaman yanlarında olan Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’a ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığına teşekkür etmiştir.

 

Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!