Yerleşkeler

Demir Çelik Yerleşkesi

Demir Çelik Yerleşkesi Üniversitemizin merkez yerleşkesidir. Karabük merkez Balıklarkayası mevkiinde bulunmaktadır. Demir Çelik Yerleşkesinin gelişim alanı 3.500.000 m2 olup, 121.292 m2 kapalı alanı bulunmaktadır. Bu yerleşkemizde Rektörlük Binası, Teknoloji Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Fen Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Orman Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Adalet MYO, Sağlık Hizmetleri MYO, Karabük MYO, Demir Çelik Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ayrıca Uluslararası İlişkiler Ofisi, Farabi Değişim Programı, Proje Destek Ofisi, KABUSEM, Kreş, Kantin ve Kafeterya, Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi, Üniversite Camisi ve Açık Spor Sahaları ve Sosyal Tesisler hizmet vermektedir. 2007 yılında kurulan Karabük Üniversitesi yerleşim planı uygulanarak alt yapı ve bina inşaat çalışması büyük bir hızla devam etmektedir.

Safranbolu Yerleşkesi

Safranbolu yerleşkesinde 3.241 m2 kapalı alana sahip Safranbolu MYO, 800 m2 kapalı alanı bulunan ahşap atölyesi, 3.000 m2 alan üzerinde 360 m2 kapalı alanı bulunan Uygulama Oteli 1 (Tarihi Çiçekler Evi), 780 m2 alan üzerinde 455 m2 kapalı alanı bulunan Uygulama Oteli 2 (Tarihi Antepler Konağı), Safranbolu Turizm Fakültesi Dekanlık Binası olarak kullanılan 2.000 m2 açık alan üzerinde 848 m2 kapalı alanı bulunan tarihi Taş Bina bulunmaktadır. Ayrıca 2015 yılında inşası tamamlanarak hizmete girecek olan 2.800 m2 oturma alanı ve 22.400 m2 kapalı alanı bulunacak olan Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Safranbolu Turizm Fakültesi binası mevcuttur

Yenice Yerleşkesi

Karabük İli, Yenice İlçesinde bulunan yerleşkede 1.170 m2 oturma alanı olan, 4.680 m2 olarak tasarlanmış olan Yenice Meslek Yüksekokulu binası 2015 yılı içerisinde inşası tamamlanarak hizmete girecektir.

Eskipazar Yerleşkesi

Karabük İli, Eskipazar ilçesinde bulunan yerleşke Milli Eğitim Bakanlığına ait eski Yatılı Bölge Okulunun üniversitemize tahsis ettiği 96.000 m2 alan ve üzerinde kurulu 16.000 m2 kapalı alanı bulunan Eskipazar Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Yerleşke içerisinde eğitim binası, yurt binası, kapalı spor salonu ve açık basketbol sahası bulunmaktadır.

Eflani Yerleşkesi

Karabük İli, Eflani ilçesinde bulunmaktadır. Yerleşke Milli Eğitim Bakanlığına ait eski Yatılı Bölge Okulunun üniversitemize tahsis ettiği 101.000 m2 alan üzerinde kurulu 2.950 m2 kapalı alan ve bulunan Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Yerleşke içerisinde eğitim binası, açık basketbol sahası bulunmaktadır.